+48 18 26 77 246 sekretariat@uzdrowisko-rabka.pl PKO BP S.A. 27 1020 2892 0000 5502 0561 8352

Uzdrowisko Rabka odchudza Małopolan

25 Lipiec 2021
Uzdrowisko Rabka odchudza Małopolan

Już po raz drugi realizatorem programu polityki zdrowotnej pn. „Zapobieganie nadwadze i otyłości wśród mieszkańców województwa małopolskiego” w 2021 roku zostało Uzdrowisko Rabka S.A
w Rabce Zdrój.

Do tej pory Realizator zakwalifikował do programu 110 uczestników. Podczas trwania 12 – tygodniowego cyklu wszyscy zrekrutowani pacjenci będą mieli możliwość uczestnictwa
w spotkaniach ze specjalistami tj. lekarzem, dietetykiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem. Wszystkie działania oferowane w ramach programu obywają w obiektach zlokalizowanych na terenie Uzdrowiska.

Podczas indywidualnych i grupowych spotkań z dietetykiem uczestnicy będą mieli okazję skonsultować swoje problemy żywieniowe, a także nauczą się jak prawidłowo komponować zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Każdy uczestnik otrzyma jadłospis, który będzie dostosowany do stylu życia oraz preferencji danej osoby i będzie poprzedzony szczegółowym wywiadem. Dzięki indywidualnemu podejściu zwiększy się szansa na skuteczność i efektywność podjętych interwencji żywieniowych.

Zajęcia ruchowe zostały zaplanowane w nowoczesnych salach wyposażonych w sprzęt rehabilitacyjny i będą się odbywały pod czujnym okiem fizjoterapeutów. Uczestnicy będą również korzystać z zajęć na rabczańskim basenie solankowym oraz ćwiczyć na świeżym powietrzu podczas zajeć z nording working na wspólnych wędrówkach zorganizowanych na pobliskich szlakach turystycznych tj. Krzywoń, Grzebień, Polczakówka.

Zgodnie z holistycznym podejściem do procesu redukcji masy ciała zaplanowano również zajęcia
z psychologiem. Nadwaga i otyłość bardzo często wiąże się z obniżoną samooceną oraz trudnościami w motywacji do zmian, które jak „błędne koło” napędzają zaburzenia odżywiania.

Program pozwoli na zwiększenie świadomości wśród uczestników na temat koniecznych modyfikacji stylu życia, które mogą uchronić ich przed konsekwencjami zdrowotnymi wywoływanymi nadmierną masą ciała czyli nadciśnieniem, cukrzycą, chorobami układu krążenia, nowotworami, a także cięższym przebiegiem Covid-19.

Realizacja programu w poprzednich latach pokazała, że zdecydowana większość uczestników pragnie utrzymać efekty uzyskane podczas trwania programu, a sama kuracja odchudzająca przyczyniła nie tylko do redukcji masy ciała, ale także do poprawy ogólnego samopoczucia i wzrostu pewności siebie wśród uczestników programu.

Ostatnie wpisy

5 Grudzień 2023
Mikołajki w Kawiarni Koncertowa

IMPREZA TANECZNA
GRA I ŚPIEWA DJ RYSIEK

MILE WIDZIANE KREACJE Z AKCENTAMI MIKOŁAJKOWYMI

GODZINA 19:00 do 22:00
WSTĘP 15zł/osoba

więcej
5 Grudzień 2023
Święty Mikołaj w Uzdrowisku

Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami - skrzatami zawitał do naszego Uzdrowiska i rozdaje prezenty???????????????? można go spotkać w Kawiarni przy…

więcej
4 Grudzień 2023
Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Uzdrowisko Rabka można było spotkać w niedzielę na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku Głównym w Krakowie. Na naszym stoiku wspaniale…

więcej