+48 18 26 77 246 sekretariat@uzdrowisko-rabka.pl PKO BP S.A. 27 1020 2892 0000 5502 0561 8352

O Uzdrowisku

Uzdrowisko Rabka-Zdrój to miejsce, które od ponad stu lat gości kuracjuszy szukających odpoczynku, poprawy zdrowia i lepszego samopoczucia. Utrzymując tę tradycję, uzupełnioną zdobyczami nowoczesności ku wygodzie naszych Gości, zapraszamy do korzystania z naszej oferty pobytów leczniczych i wczasów, zarówno prywatnych jak i dofinansowywanych.

Położenie Uzdrowiska, malownicze krajobrazy oraz unikalne źródło solanki pozwalają naszym Gościom cieszyć się jedynym w swoim rodzaju mikroklimatem, pełnym życiodajnych minerałów. Dzięki temu bogactwu Uzdrowisko Rabka proponuje szeroką gamę zabiegów leczniczych, relaksujących i upiększających z wykorzystaniem solanki.

Rabczańska solanka posiada unikalne właściwości lecznicze i już od 150 lat, ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne jest wykorzystywana do leczenia chorób dolnych i górnych dróg oddechowych oraz chorób reumatologicznych. Fachowa opieka lekarska, w połączeniu z uzdrawiającym mikroklimatem Rabki, pozwala na powrót do zdrowia również pacjentom z problemami kardiologicznymi. Leczenie uzdrowiskowe daje też wspaniałe efekty w przypadku schorzeń dzieci i młodzieży, pod troskliwym okiem lekarzy specjalistów, pielęgniarek i fizjoterapeutów oraz w otoczeniu wspaniałej przyrody, która zmniejsza stres i wspomaga proces leczenia (lub polepsza stan zdrowia młodych pacjentów).

Rabczańska solanka posiada też wspaniałe właściwości pielęgnacyjne i oczyszczające, które udało nam się wykorzystać w formie wyjątkowych linii kosmetycznych. Jako prekursorzy w zastosowaniu solanki termalnej w kosmetologii oferujemy naszym Gościom szeroką gamę, wielokrotnie nagradzanych,  pielęgnacyjnych kosmetyków solankowych.

Zapraszamy więc wszystkich do Uzdrowiska na pobyty lecznicze, wczasy – indywidualne, rodzinne, grupowe, a także na krótkie wypady pozwalające odetchnąć od miasta i zgiełku. W Rabce-Zdroju nasi Goście znajdą potrzebny spokój, relaks i odpoczynek, dzięki naturalnym zaletom tego rejonu oraz bogatej gamie usług leczniczo-rehabilitacyjnych, hotelarskich, gastronomicznych i SPA.

W Uzdrowisku czeka kompleks ośrodków leczniczych i wypoczynkowych, serwujących świeże, regionalne przysmaki. Dla Gości, którzy pragną szczególnie zadbać o zdrowie serwujemy indywidualnie dobrane diety i przygotowujemy jadłospisy, w tym programy owocowo-warzywne.

Realizujemy pobyty w ramach umowy z NFZ i dofinansowane przez PEFRON, a także odpłatne dla pacjentów komercyjnych.
Naszą wizytówką są specjalistyczne programy pobytów: turnusy dla seniorów, pobyty z dietą oczyszczającą, programy wczasów rodzinnych, pobyty dla dzieci z opiekunem, pakiety SPA także dla dzieci, weekendy dla dwojga i wiele, wiele innych.

Leczymy, rehabilitujemy i zapewniamy pełen relaks. Kto raz doświadczy magii Rabki-Zdroju i mocy solanki, ten zawsze będzie do nas powracał. Zapraszamy!

                                                                            
 

Informacja

o finansowaniu realizacji Projektu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020.

  • Umowa nr: RPMP.06.03.02-12-0540/16-00-XVII/428/FE/18 o dofinansowanie Projektu: Poszerzenie bazy rehabilitacyjnej - dobudowa sali gimnastycznej przy Rabczańskim Zdroju.

Nasza misja

Naszą misją jest zdrowie. Aby ją wypełnić, każdego dnia przykładamy maksimum uwagi do właściwego zaspokojenia potrzeb naszych kuracjuszy w zakresie poprawy i zachowania zdrowia, pielęgnacji i relaksu. Naszym celem jest stałe zachowanie najwyższej jakości świadczonych usług i oferowanych produktów tak, aby wszyscy odwiedzający Uzdrowisko Rabka mogli w jak największym stopniu skorzystać z jego leczniczego klimatu i zasobów naturalnych

Nasze nagrody i wyróżnienia

•    Otrzymaliśmy nagrodę dla wrażliwych społecznie pracodawców w konkursie "Lodołamacze 2011".
•    Prezes Uzdrowiska Rabka Andrzej Kowalczyk otrzymał Laur Magellana w kategorii Menedżer Roku 2011 za skuteczną restrukturyzację uzdrowiska, zmodernizowanie bazy zabiegowej a przede wszystkim za przełamanie uzależnienia od NFZ poprzez zbudowanie własnej oferty sprzedaży (turystyka uzdrowiskowa, kosmetyki Solankowe Spa, gastronomia).
•    Posiadamy Certyfikat Zespołu Szkół Uzdrowiskowych - "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo".

Nagrody i wyróżnienia dla kosmetyków solankowych

Uzdrowisko Rabka jest prekursorem zastosowania leczniczej solanki w kosmetykach pielęgnacyjnych. Kosmetyki naturalne, na bazie solanki cechują się wieloma unikalnymi właściwościami, zbawiennymi dla skóry i włosów, dlatego regularnie zdobywają nagrody i wyróżnienia, potwierdzające ich właściwości, wyjątkowość i skuteczność:
•    Medal Mercurius Gedanensis otrzymany na Międzynarodowych Targach Gdańskich URODA 2012 za serię "Solankowe SPA"
•    DRZEWKO ŻYCIA "Bliżej zdrowia, bliżej natury" przyznane na XXXVII Targach Katowickich 2013 za sól do kąpieli i kosmetyki lecznicze na bazie solanki
•    Wyróżnienie XXV Festiwalu Zdrowia i Niezwykłości 2013 "Expressu Ilustrowanego" za Solankę Jodowo-Bromową
•    Perła Rynku Kosmetycznego 2013 w kategorii Kosmetyków do Cery Trądzikowej dla Mgiełki Solankowej na bazie solanki
•    Perła Rynku Kosmetycznego 2013 dla Delikatnego Żelu do Higieny Intymnej na bazie solanki

Uzdrowisko formalnie

Uzdrowisko Rabka-Zdrój jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, oferującą ponad  600 miejsc noclegowych.

Funkcjonujemy na podstawie aktu komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego P.P. Uzdrowisko Rabka z dnia 30.12.1998 r.

Spółka stanowi podmiot leczniczy działający na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U.Nr 91/408/912 z późn. zm.). W ramach podmiotu leczniczego funkcjonują trzy przedsiębiorstwa podmiotu leczniczego:
•    Uzdrowisko Rabka - obejmujący jednostki organizacyjne świadczące usługi uzdrowiskowe.
•    Uzdrowisko Rabka - Szpital - obejmujący jednostki organizacyjne świadczące usługi rehabilitacyjne
•    Uzdrowisko Rabka - Ambulatorium - obejmujący jednostki organizacyjne świadczące usługi ambulatoryjne

W Spółce wyodrębniony jest Uzdrowiskowy Zakład Górniczy, działający na podstawie ustawy z dnia 4.02.1994 r., Prawo Geologiczne i Górnicze (Dz. U. 27/96/ 94 z późniejszymi zmianami) Uzdrowisko Rabka SA.

Zarząd Spółki

Anna Źrubek - Prezes Zarządu

Informacja dla Akcjonariuszy

Pierwsze wezwanie do złożenia akcji do depozytu.

W związku z wejściem w  życie Ustawy z dnia 30 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r., poz. 1798), Zarząd Uzdrowisko Rabka S.A. wzywa wszystkich Akcjonariuszy do złożenia dokumentów akcji w siedzibie Spółki ul. Orkana 49, 34-700 Rabka-Zdrój.

Informacje na temat RODO

Administratorem danych jest ,,Uzdrowisko Rabka" S.A., prowadzące działalność pod adresem: Rabka-Zdrój, ul. Orkana 49, o nadanym numerze identyfikacji podatkowej (NIP): 7350008661, o nadanym numerze REGON: 491971074, zarejestrowana w SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE , XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO pod numerem KRS: 0000068470 Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych jest:

  • Ustawa o działalności leczniczej z 15 kwietnia 2011r 

  • Ustawa z 28.07.2005 o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz gminach uzdrowiskowych ( DZ.U.2017.0.1056) 

Kwestie związane z korzystaniem ze strony internetowej www.uzdrowisko-rabka.pl opisuje Polityka Prywatności wraz z załączonym do niej Regulaminem Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną oraz załącznikiem do Regulaminu opisującym minimalną specyfikację techniczną wymaganą do korzystania z usług świadczonych drogą elektroniczną przez Uzdrowisko Rabka S.A.

Z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych można skontaktować się pod adresem e-mail: abi@uzdrowisko-rabka.pl