+48 18 26 77 246 sekretariat@uzdrowisko-rabka.pl PKO BP S.A. 27 1020 2892 0000 5502 0561 8352

Kulinaria

Właściwy, dobrze dobrany jadłospis do stanu zdrowia to niezbędny element nie tylko kuracji, ale i dobrego samopoczucia. Górskie powietrze stymuluje apetyt (zwłaszcza u dzieci!). Naszą specjalnością jest kuchnia regionalna, której dania przygotowywane są według unikalnych rabczańskich receptur.

Nasza specjalność

Przygotowując posiłki dokładamy wszelkich starań aby przestrzegać zasad zdrowego żywienia. Na Gości czekają dania kuchni regionalnej, desery i ciasta przyrządzane według tradycyjnych rabczańskich receptur.

Naszą kuchnię uzupełniamy autorskimi pomysłami, aby pokazać, że polska kuchnia może być lekka, pożywna a przede wszystkim zdrowa. Tradycyjne receptury na różnorodne dania sprawiają, że nasze przysmaki są znane nie tylko wśród Pacjentów ale i odwiedzających Rabkę - Zdrój Gości oraz mieszkańców cełego Podhala.
Ciasta codzienne pieczone dostępne są we wszystkich obiektach i kawiarniach Uzdrowiska oraz na zamówienie w cateringu, żadna okazja świąteczna czy rodzinna nie może się bez nich obejść.

Zapraszamy na obiad!

Pijalnia wód mineralnych i kawiarnia "Przy Tężni"

Tężnia Solankowa w Parku Zdrojowym to serce Uzdrowiska. Solanka z podziemnego zbiornika wyprowadzana jest przez kolumnę do góry, następnie na zewnątrz kolumny pod własnym ciężarem spływa po gałązkach tarniny tworząc solankowy aerozol. Następnie pod wpływem wiatru i słońca intensywnie paruje tworząc unikalny mikroklimat, aby nasi Goście spacerując po parku, dookoła tężni mogli wdychać solankę i korzystać z jej dobroczynnych właściwości.

Tuż przy tężni znajduje się przytulna kawiarnia. Serce kawiarni stanowi pijalnia wód mineralnych, gdzie każdy z Gości może napić się uzdrowiskowych wód leczniczych. Kuracje pitne to stały element pobytu w Uzdrowisku Rabka - picie wód leczniczych o specyficznym, unikalnym składzie mineralnym ma dobroczynne działanie na układ odpornościowy, pokarmowy, poprawia kondycję całego organizmu. Nasza Kawiarnia przy Tężni to miejsce dobre zarówno na leczniczą kurację, jak i miłe spotkanie z rodziną czy też romantyczny wieczór we dwoje.

Kawiarnia Przy Tężni
Aleja Jordana, Park Zdrojowy, Rabka-Zdrój.

Kawiarnia koncertowa

Po zabiegach i uzdrawiających spacerach warto odwiedzić Kawiarnę "Koncertową", której specjalnościa są dania kuchni tradycyjnej. Najwiekszą uwagę przykładamy do tego, żeby nasze dania były lekkie, zdrowe i przygotowane ze świerzych naturalnych produktów. W naszym "koncertowym" menu Goście znajdą ponadto, desery, koktajle warzywne, ciasta m.in. makowce, drożdżówki, serniki, orzechowce. Naszą specjalnością jest ciasto "Niebiański Przysmak", "Malinowa Chmurka", szarlotka podana na ciepło z lodami.

Kawiarnia mieści się w Centrum Zdrowia i Urody przy ul. Orkana 49, na I piętrze. Do kawiarni można wejść zarówno przez Centrum Zdrowia i Urody, jak i schodami z zewnątrz.

„Kawiarnia Koncertowa”
ul. Orkana 49, Rabka-Zdrój.
Telefon kontatkowy:
+48 18 26 92 695
Godziny otwarcia: 09:00 do 16:00 do poniedziałku do piątku

 

Kawiarnia "Markowa Krystyna"

Na terenie Szpitala Kardiologicznego, jeszcze jedna uzdrowiskowa kawiarnia zaprasza Gości na słodką chwilę zapomnienia. Tutaj też serwujemy domowe obiady kuchni regionalnej według menu opracowanego przez specjalistę żywienia. Pożywne, smaczne i odpowiednio zbilansowane dania wzmagają siły witalne i sprzyjają powrotowi do zdrowia.
Dań i ciast z Kawiarni Markowa Krystyna można spróbować również poza Uzdrowiskiem - kawiarnia oferuje obsługę przyjęć okolicznościowych, takich jak spotkania rodzinne, imieniny, urodziny, rocznice, zaręczyny, wesela, wieczory panieńskie, chrzty, komunie itp., w dowolnie wybranym miejscu (w tym domach prywatnych).
Serdecznie zapraszamy!

Kawiarnia „Markowa Krystyna”
Aleja Jordana 2, Rabka-Zdrój.

Catering

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Gości "Uzdrowisko Rabka" S.A. świadczy usługi cateringowe. Oprócz zamówień indywidualnych, obsługujemy również przyjęcia okolicznościowe, świąteczne prywatne i firmowe , które nie mogą się obyć bez domowej kuchni wysokiej jakości.
Menu dopasowujemy do indywidualnych życzeń i potrzeb, a także charakteru danego wydarzenia. Dla zamawiających przygotowujemy indywidualne menu składające się z ulubionych dań, ciast, sałatek, półmisków z mięsem i innych elementów, bez których nie może obyć się wydażenie. Do każdego zamówienia podchodzimy z troską, serwując zdrowe i smaczne dania, które zachwycają swoim domowym smakiem.
Zapraszamy do kontaktu!