+48 18 26 77 246 sekretariat@uzdrowisko-rabka.pl PKO BP S.A. 27 1020 2892 0000 5502 0561 8352

O Uzdrowisku

Uzdrowisko Rabka S.A. to miejsce, które od ponad stu lat gości kuracjuszy szukających odpoczynku, poprawy zdrowia i lepszego samopoczucia. Utrzymując tę tradycję, uzupełnioną zdobyczami nowoczesności ku wygodzie naszych Gości, zapraszamy do korzystania z naszej oferty pobytów leczniczych i wczasów, zarówno prywatnych jak i dofinansowywanych.

Nasza misja

Naszą misją jest zdrowie. Aby ją wypełnić, każdego dnia przykładamy maksimum uwagi do właściwego zaspokojenia potrzeb naszych kuracjuszy w zakresie poprawy i zachowania zdrowia, pielęgnacji i relaksu. Naszym celem jest stałe zachowanie najwyższej jakości świadczonych usług i oferowanych produktów tak, aby wszyscy odwiedzający nasze uzdrowisko mogli w jak największym stopniu skorzystać z jego leczniczego klimatu i zasobów naturalnych

Profile leczenia

Klimat, walory turystyczno-krajobrazowe i złoża mineralnych wód leczniczych Uzdrowiska Rabka  S.A. z wielkim powodzeniem wykorzystywane do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia. Leczenie uzdrowiskowe jest szczególnie korzystne dla dzieci, dlatego oprócz szpitala i sanatorium dla dorosłych, Uzdrowisko dysponuje szpitalem dla dzieci, sanatorium dla dziecka z opiekunem oraz Zakładem Przyrodoleczniczym, w którym prowadzone jest leczenie ambulatoryjne dorosłych i dzieci.

W placówkach Uzdrowiska leczenie odbywa się w zakresie: kardiologii, pulmonologii, laryngologii, reumatologii, ortopedii, diabetologii.

 • Szpital dla dzieci:
  - choroby kardiologiczne i nadciśnienie (kardiologia)
  - choroby dolnych dróg oddechowych (pulmonologia)
  - choroby górnych dróg oddechowych (laryngologia)
  - astma oskrzelowa, alergie
  - choroby reumatologiczne (reumatologia)
  - choroby ortopedyczno-urazowe (ortopedia)
  - cukrzyca (diabetologia)
  - otyłość
 • Sanatorium dla dziecka z opiekunem:
  - choroby dolnych dróg oddechowych (pulmonologia)
  - choroby górnych dróg oddechowych (laryngologia)
 • Szpital dla dorosłych:
  - choroby kardiologiczne i nadciśnienie (kardiologia)
  - choroby naczyń obwodowych
 • Sanatorium dla dorosłych:
  - choroby kardiologiczne i nadciśnienie (kardiologia)
  - choroby dolnych dróg oddechowych (pulmonologia)
  - choroby górnych dróg oddechowych (laryngologia)
  - choroby naczyń obwodowych
 • Uzdrowiskowe leczenie ambulatoryjne dorosłych i dzieci:
  - choroby kardiologiczne i nadciśnienie (kardiologia)
  - choroby dolnych dróg oddechowych (pulmonologia)
  - choroby górnych dróg oddechowych (laryngologia)
  - choroby naczyń obwodowych
  - choroby reumatologiczne (reumatologia)
  - choroby ortopedyczno-urazowe (ortopedia)
  - cukrzyca (diabetologia)
  - otyłość

Położenie Uzdrowiska, malownicze krajobrazy oraz unikalne źródło solanki pozwalają naszym Gościom cieszyć się jedynym w swoim rodzaju mikroklimatem, pełnym życiodajnych minerałów. Dzięki temu bogactwu Uzdrowisko Rabka proponuje szeroką gamę zabiegów leczniczych, relaksujących i upiększających z wykorzystaniem solanki.

Rabczańska solanka posiada unikalne właściwości lecznicze i już od 150 lat, ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne jest wykorzystywana do leczenia chorób dolnych i górnych dróg oddechowych oraz chorób reumatologicznych. Fachowa opieka lekarska, w połączeniu z uzdrawiającym mikroklimatem Rabki, pozwala na powrót do zdrowia również pacjentom z problemami kardiologicznymi. Leczenie uzdrowiskowe daje też wspaniałe efekty w przypadku schorzeń dzieci i młodzieży, pod troskliwym okiem lekarzy specjalistów, pielęgniarek i fizjoterapeutów oraz w otoczeniu wspaniałej przyrody, która zmniejsza stres i wspomaga proces leczenia (lub polepsza stan zdrowia młodych pacjentów).

Rabczańska solanka posiada też wspaniałe właściwości pielęgnacyjne i oczyszczające, które udało nam się wykorzystać w formie wyjątkowych linii kosmetycznych. Jako prekursorzy w zastosowaniu solanki termalnej w kosmetologii oferujemy naszym Gościom szeroką gamę, wielokrotnie nagradzanych,  pielęgnacyjnych kosmetyków solankowych.

Zapraszamy więc wszystkich do Uzdrowiska na pobyty lecznicze, wczasy – indywidualne, rodzinne, grupowe, a także na krótkie wypady pozwalające odetchnąć od miasta i zgiełku. W Rabce-Zdroju nasi Goście znajdą potrzebny spokój, relaks i odpoczynek, dzięki naturalnym zaletom tego rejonu oraz bogatej gamie usług leczniczo-rehabilitacyjnych, hotelarskich, gastronomicznych i SPA.

Realizujemy pobyty w ramach umowy z NFZ i dofinansowane przez PEFRON, a także odpłatne dla pacjentów komercyjnych.
Naszą wizytówką są specjalistyczne programy pobytów: turnusy dla seniorów, pobyty z dietą oczyszczającą, programy wczasów rodzinnych, pobyty dla dzieci z opiekunem, pakiety SPA także dla dzieci, weekendy dla dwojga i wiele, wiele innych.

Leczymy, rehabilitujemy i zapewniamy pełen relaks. Kto raz doświadczy magii Rabki-Zdroju i mocy solanki, ten zawsze będzie do nas powracał. Zapraszamy!

                                                                            

Informacja

o finansowaniu realizacji Projektu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020.

 • Umowa nr: RPMP.06.03.02-12-0540/16-00-XVII/428/FE/18 o dofinansowanie Projektu: Poszerzenie bazy rehabilitacyjnej - dobudowa sali gimnastycznej przy Rabczańskim Zdroju.

Nasze nagrody i wyróżnienia

•    Otrzymaliśmy nagrodę dla wrażliwych społecznie pracodawców w konkursie "Lodołamacze 2011".
•    Posiadamy Certyfikat ISO 9001:2015, zakres certyfikacji: świadczenie usług medycznych w zakresie rehabilitacji leczniczej w tym: fizjoterapia ambulatoryjna, fizjoterapia domowa, poradnia rehabilitacyjna, rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych, rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych, rehabilitacja ogólnoustrojowa w oddziale dziennym. Ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz lecznictwo uzdrowiskowe. Świadczenie usług z zakresu turystyki uzdrowiskowej oraz sprzedaż produktów uzdrowiskowych.
•    Posiadamy Certyfikat Zespołu Szkół Uzdrowiskowych - "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo".

Nagrody i wyróżnienia dla kosmetyków solankowych

Uzdrowisko Rabka S.A. jest prekursorem zastosowania leczniczej solanki w kosmetykach pielęgnacyjnych. Kosmetyki naturalne, na bazie solanki cechują się wieloma unikalnymi właściwościami, zbawiennymi dla skóry i włosów, dlatego regularnie zdobywają nagrody i wyróżnienia, potwierdzające ich właściwości, wyjątkowość i skuteczność:
•    Medal Mercurius Gedanensis otrzymany na Międzynarodowych Targach Gdańskich URODA 2012 za serię "Solankowe SPA"
•    DRZEWKO ŻYCIA "Bliżej zdrowia, bliżej natury" przyznane na XXXVII Targach Katowickich 2013 za sól do kąpieli i kosmetyki lecznicze na bazie solanki
•    Wyróżnienie XXV Festiwalu Zdrowia i Niezwykłości 2013 "Expressu Ilustrowanego" za Solankę Jodowo-Bromową
•    Perła Rynku Kosmetycznego 2013 w kategorii Kosmetyków do Cery Trądzikowej dla Mgiełki Solankowej na bazie solanki
•    Perła Rynku Kosmetycznego 2013 dla Delikatnego Żelu do Higieny Intymnej na bazie solanki

Uzdrowisko formalnie

Uzdrowisko Rabka S.A. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, oferującą ponad 600 miejsc noclegowych.

Funkcjonujemy na podstawie aktu komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego P.P. Uzdrowisko Rabka z dnia 30.12.1998 r.

Spółka stanowi podmiot leczniczy działający na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U.Nr 91/408/912 z późn. zm.). W ramach podmiotu leczniczego funkcjonują trzy przedsiębiorstwa podmiotu leczniczego:
•    Uzdrowisko Rabka - obejmujący jednostki organizacyjne świadczące usługi uzdrowiskowe.
•    Uzdrowisko Rabka - Szpital - obejmujący jednostki organizacyjne świadczące usługi rehabilitacyjne
•    Uzdrowisko Rabka - Ambulatorium - obejmujący jednostki organizacyjne świadczące usługi ambulatoryjne

W Spółce wyodrębniony jest Uzdrowiskowy Zakład Górniczy, działający na podstawie ustawy z dnia 4.02.1994 r., Prawo Geologiczne i Górnicze (Dz. U. 27/96/ 94 z późniejszymi zmianami) Uzdrowisko Rabka SA.

Zarząd Spółki

Anna Źrubek - Prezes Zarządu

Informacje na temat RODO

Administratorem Danych Osobowych danych przetwarzanych w ramach korzystania ze strony internetowej jest Uzdrowisko Rabka S.A. prowadzące działalność pod adresem: Rabka-Zdrój, ul. Orkana 49, o nadanym numerze identyfikacji podatkowej (NIP): 7350008661, o nadanym numerze REGON: 491971074, zarejestrowana w SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE , XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO pod numerem KRS: 0000068470 szczegółowe informacje w przedmiocie zasad przetwarzania danych osobowych dostępne są na stronie internetowej: https://rodo.uzdrowisko-rabka.pl

W sprawach ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt z IODO iod@uzdrowisko-rabka.pl