Jubileuszowa Solanka

20 Sierpień 2019
Jubileuszowa Solanka

W dniach 17-18 sierpnia w Rabce-Zdroju odbyło się jubileuszowe X Święto Rabczańskiej Solanki. Przez dwa dni, na deptaku przy Zakładzie Przyrodoleczniczym i na terenie Ogrodu Kardiologii, można było nie tylko dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat największego skarbu, jaki posiada rabczańska ziemia, zdrowotnych i pielęgnacyjnych właściwości słonej wody, ale też przetestować to na własnej skórze. .

Podczas imprezy odbyły się m.in.  pokazy ratownictwa technicznego i pożarowego przez OSP w Rdzawce, warsztaty malowania na szkle dla dzieci, zawody na ściance wspinaczkowej w Parku Linowym czy pokaz trenerski mistrza kicboxingu Łukasza Jarosza. Na finał pierwszego dnia  odbył się koncert tenora Krzysztofa Luisa Siemińskiego, ucznia Wioletty Willas, który zaśpiewał z okna Zakładu Przyrodoleczniczego.

W niedzielę, impreza przeniosła się do Ogrodu Kardiologii przy Al. Jordana. W ramach Białej Niedzieli przeprowadzono bezpłatne konsultacje lekarzy specjalistów oraz porady dietetyka, pomiary ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy we krwi, HCV dla zainteresowanych. W programie dnia znalazły się, jak w sobotę,  m.in.: warsztaty np. kulinarne, konkursy, pokazy, porady, konsultacje, inhalacje i zajęcia dla dzieci. Była ze swoim sprzętem i atrakcjami policja, GOPR i straż pożarna. Oczywiście przez dwa weekendowe dni można było skorzystać z bogatej oferty Uzdrowiska Rabka i nabyć produkty wytwarzane na bazie solanki w promocyjnej cenie.

Ostatnie wpisy

21 Styczeń 2020
Dzień dziadka i babci

Serdecznie zapraszamy kochanych dziadków i babcie w dniu 21.01 oraz 22.01 do Kawiarni "Przy Tężni" oraz kawiarni "Koncertowa" .Kup kawkę…

więcej
20 Styczeń 2020
Zajęcia Aqua Fitness -zapraszamy!

Zajęcia w każdy wtorek , środę, piątek  o godz. 17:30-18.30 Tylko 15,00 zł /1h

Zapisy i info tel.  728428789, 

Serdecznie…

więcej
10 Grudzień 2019
Podsumowanie

W dniu 9 grudnia br. w Uzdrowiskowym Szpitalu Dziecięcym „Olszówka” w Rabce -Zdroju odbyło się uroczyste zamknięcie i podsumowania…

więcej